"JAK ROZMAWIAĆ TRZEBA Z PSEM" -DOGOTERAPIA

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i marzenie wielu dzieci.Te cudowne czworonogi to nie tylko towarzysze naszych zabaw, stróże naszych domów ale także "lekarstwo" na wiele schorzeń. Bardzo efektywna w lecznictwie jest dogoterapia.
7.11.2018r. dzieci z grupy VI i VII uczestniczyły w spotkaniu z dogoterapeutką i treserką psów. Zajęcia z panią Adrianną pozwoliły dzieciom poznać zasady zachowania w kontakcie z psem oraz sposoby sprawowania nad nim opieki.. Dzieci poprzez bezpośredni kontakt z psami pokonywały lęk przed zwierzętami.. Każde dziecko miało możliwość przywitania i pogłaskania wybranego pieska (małego maltańczyka lub dużego samojeda). Wszystkie włączyły się do wspólnych zabaw (ukrywały karmę w pojemnikach, trzymały linkę do skoków, wydawały komendy), które dały dzieciom i psom wiele radości.
Komunikat 2018-11-07, 15:54 | autor: mgr Anna Chaberska