PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Dzień Wszystkich Świętych – dzień wspomnień i rodzinnych opowieści, opowieści o dziadkach, babciach, wujkach i ciociach. Czy Wy też lubicie te chwile, gdy dzieci słuchają z otwartą buzią nie dowierzając…?
To dzień zadumy, czas rozmów o śmierci, chorobach, odchodzeniu, pogrzebach, cmentarzu, przodkach. Czas spotkań na grobach i okazywania szacunku zmarłym bliskim nam osobom.
Pierwszy i drugi listopada to doskonała okazja, aby cofnąć się w czasy dawno minione.
Nasze przedszkolaki jak co roku odwiedzają cmentarze i miejsca pamięci narodowej. W tym roku był to pomnik przy ulicy Warszawskiej poświęcony Polakom wymordowanym w czasie II wojny światowej.
Każdy człowiek potrzebuje swojej legendy
Stanowi ona fundament dla przyszłości, nadaje życiu wartości nieprzemijającej i nowego wymiaru narodzinom i śmierci. Dzień Wszystkich Świętych to chwile rodzinne. Pielęgnujcie wspomnienia i nadawajcie im cechy wyjątkowości. Niech wasza rodzina będzie cząstką wieczności, a światło znicza pomostem do dni dawno minionych, lecz niezapomnianych.

Komunikat 2018-11-04, 14:44 | autor: mgr Anna Chaberska