KOMPUTEROWY CZARODZIEJ

Kolejny teatrzyk w naszym przedszkolu przysporzył dzieciom wiele radości i wspólnej zabawy z aktorami.KOMPUTEROWY CZARODZIEJ to widowisko propagujące działania pro-zdrowotne
(zdrowe żywienie, ruch fizyczny), bezpieczeństwo w sieci i na ulicy
Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom jest jednym z podstawowych obowiązków wychowawców, nauczycieli i rodziców. Wychowanie prozdrowotne jest równie ważne jak inne aspekty wychowawcze. Inwestycja w postawy prozdrowotne dzieci i młodzieży jest inwestycją opłacalną w perspektywie całego życia człowieka.
Dziecko nie potrafi samo zadbać o siebie, nie potrafi samodzielnie kształtować swojej natury i osobowości.

Jak każda bajka, widowisko ma puentę - kształtuje świadomość na temat czynników sprzyjających zdrowiu, jednak głównie jest to sympatyczna, cieplutka bajeczka, która na pewno zachwyci dzieciaki. A jeśli przy okazji wyciągną jakieś wnioski, to przecież tym lepiej.

Wychowanie dziecka powinno odbywać się poprzez działalność zabawową i twórczą. Również przedstawienia teatralne pomagają dzieciom odkrywać i tworzyć samego siebie.

Misio Zdzisio jest niezadowolony, gdyż wszyscy jego przyjaciele cały czas grają w komputerowe gry i nie mają czasu ani ochoty na zabawy na podwórku. Misio Zdzisio chętnie by poskakał i pofikał, tak jak to robi jego przyjaciel Zajączek, który jest bardzo sprawny fizycznie, skacze, biega, bierze udział we wszystkich możliwych zawodach sportowych. Właśnie szykuje się do meczu Zające kontra Wilki.

Krysia napomina Zajączka, żeby podczas zawodów sportowych był ostrożny. Krysia dobrze wie, że zachowanie bezpieczeństwa jest najważniejsze. I to zarówno na podwórku jak i w Internecie.

Tymczasem u Misia Zdzisia pojawia się Komputerowy Czarownik, który próbuje przekonać Misia, że nie ma potrzeby brykać i skakać po podwórku, skoro całe życie kręci się w komputerze czy laptopie. Ogólnie w Internecie, w grach. Jednak Misio Zdzisio nie daje się przekonać Czarownikowi i wybiera bezpieczny, zdrowy, sportowy styl życia ze zdrową dietą.

Misio wie, że obsługa komputera to bardzo ważna, cenna i niezbędna umiejętność, jednak wszystko trzeba wypośrodkować.
Komunikat 2018-10-27, 14:13 | autor: mgr Anna Chaberska