"ALE HECA"

14 maja przedszkolaki z grupy I, III i VI uczestniczyły w wycieczce do zagrody edukacyjnej "Ale heca" w Mleczkowie.Nazwa zagrody bardzo adekwatna do atrakcji, które czekały na dzieci.Cóż to była za wyprawa! A jakie atrakcje!
Dzieci poznały osiołki o imieniu Toluś i Tosia, zwinne kozy Olę i Alę, kucyka Hecę i jej synka, owieczki Czarnulka i Szarusię i wiele innych zwierzątek i ptaków.
Pani opowiedziała o roli zwierząt w życiu człowieka i konieczności troszczenia się o nie.
Mieliśmy również okazję nakarmić zwierzęta.
W sali warsztatowej dzieci zapoznały się z procesem powstawania wełny , a także własnoręcznie wykonały obrazek malując kolorową wełną na białej wełnie.Obrazki wyszły wspaniale ,a przedszkolaki były niezwykle dumne ze swoich prac.Uwieńczeniem wycieczki były wspólne zabawy na świeżym powietrzu, zawody w przeciąganiu liny,jazda na rowerkach,rysowanie kredą ,skoki na trampolinie ,łowienie rybek i wreszcie jazda na sianie w specjalnych wózkach.
Przy dobrej zabawie czas mijał bardzo szybko.
Dzieci wróciły zmęczone, ale pełne wrażeń i radości.
Komunikat 2018-05-15, 16:52 | autor: mgr Anna Chaberska