FESTYN RODZINNY 07.06.2018r

Rodzina jest dla dzieci bardzo istotna.Jest ona podstawą do ciepłego, dobrego życia. Rodzina powinna być przykładem dla dzieci, aby nie "zeszły" na złą drogę i zostały wychowane tak, jak trzeba.
Rodzina to np. wspólne niedzielne obiady przy stole. Takie posiłki zbliżają do siebie domowników, którzy żyją w ciągłym biegu i szumie pozostałych sześciu dni w tygodniu. Wydaje się, że jednym z łączników rodziny jest właśnie stół. To przy nim może się spotkać cała rodzina. I choć obiad czy kolacja w wielu przypadkach nie jest wytworna, to i tak milej zje się w towarzystwie swojego męża, żony czy dzieci. Rodzina to również wszelkie święta, które zazwyczaj spędza się wspólnie. Ubieranie choinki, przygotowywanie potraw na wigilijną kolację czy malowanie pisanek to także zajęcia prawdziwej rodziny. Rodzina to przede wszystkim uczucie radości związane z przeróżnymi uroczystościami (urodziny lub imieniny domownika, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy wspólny wyjazd na wakacje). Wszystkie te sytuacje, wydarzenia łączą członków rodziny i kształtują wspólne zainteresowania. Rodzina to także wspólne rozmowy i rozwiązywanie problemów, konfliktów. W trakcie kłótni rodzinnych ważne jest dojście do kompromisu, który "wyleczy" zaistniały spór.
Rodzina kojarzy się z ciepłem rodzinnym, wspólnymi posiłkami, rozmowami, miłością, szczerością, tolerancją, a także szacunkiem i odpowiedzialnością. Rodzina jest ważna w życiu każdego człowieka.Nasze przedszkole chcąc umocnić te wuęzi organizuje wspólnie z rodzicami naszych milusińskich festyn rodzinny . Wspólna zabawa ,taniec, różnorodne atrakcje dadzą możliwość mile, aktywnie i pomysłowo spędzić wolny czas całej społeczności przedszkolnej.
Cele festynu:
• współpraca organów przedszkola w procesie wychowania ze szczególnym uwzględnieniem działań stymulujących różnorodne formy aktywności fizycznej dzieci wspierające ich harmonijny rozwój
• kształtowanie właściwych postaw prospołecznych
• propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu
• prezentacja licznych, interdyscyplinarnych osiągnięć przedszkolaków
• integrowanie środowisk lokalnych w działaniach na rzecz dzieci
• wspólne spędzenie wolnego czasu przez rodziny.
Komunikat 2018-05-10, 20:13 | autor: mgr Anna Chaberska