"SZEWCZYK DRATEWKA"na planie filmowym” - Interaktywne Widowisko Telewizyjne dla Dzieci

Wszystkie starszaki z naszego przedszkola uczestniczyły w bardzo ciekawym spektaklu teatralnym w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Widowisko odbyło się w Urzędzie Miejskim w Radomiu .

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że studio filmowe to takie miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści filmowe. Nasza była o dzieciach, bo to one wcieliły się w rolę filmowych bohaterów i przeżyły niezwykłe przygody.

Historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści

Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska.

.W trakcie przedstawienia dzieci stały się aktorami odgrywającymi sceny z dobrze przedszkolakom znanej bajki.To było dla dzieci bardzo interesujące doświadczenie.
Komunikat 2018-02-21, 14:30 | autor: mgr Anna Chaberska