witamy-w-naszym-przedszkolu

Przedszkole Publiczne nr 2 w Radomiu jest usytuowane na osiedlu XV-Lecie w dalszej odległości od ruchliwych ulic miasta. To przedszkole bezpieczne przyjazne dzieciom. Wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wyposażone by możliwa była realizacja zadań statutowych. Budynek parterowy, wolnostojący, z tarasami zapewnia bezpieczne poruszanie się po nim dzieciom.
418f6fc359

Niewątpliwym atutem naszej placówki jest zadbany ,duży ogród ze wspaniałym drzewostanem dającym ochronę dzieciom przed promieniowanie słonecznym. Dobrze wyposażony plac zabaw w sprzęt dostosowany do wieku i możliwości dzieci spełnia wymogi bezpieczeństwa i daje możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego.

dscf2219

Smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci - śniadania, obiady i podwieczorki- przygotowywane są w przedszkolu przez personel kuchni.

kucharz_gif
Wszystkie oddziały mieszczą się w budynku przedszkola.Każda grupa wiekowa mieści się w oddzielnej sali estetycznie i funkcjonalnie wyposażonej, pomalowanej jasnymi ,ciepłymi barwami sprzyjającymi przyjaznej i spokojnej atmosferze. Wystrój i dekoracja sal uzależniona jest od pory roku oraz uroczystości przedszkolnych.

Aktualnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 7 oddziałów.
Czas pracy przedszkola dostosowany jest do potrzeb rodziców. Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do godziny 17. Nasze przedszkole organizuje "dni otwarte", które pozwalają rodzicom poznać różne strony życia przedszkolnego oraz obserwować zachowania swoich pociech.

Zintegrowany i zaangażowany w pracę zespół nauczycielek i personelu pomocniczego, otwarty na współpracę z rodzicami stwarza klimat sprzyjający wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Rozwój ten zaowocował wieloma sukcesami w ogólnopolskich ,miejskich prezentacjach , konkursach przyrodniczych ,plastycznych, wokalnych, recytatorskich oraz kilku edycjach Olimpiady Sportowej dla Przedszkolaków. Przedszkole nasze od lat współpracuje aktywnie z LOP-em co przyniosło nam tytuł Mistrza LOP-u.
Personel ustawicznie podwyższający swoje kwalifikacje zapewnia opiekę ,wychowanie i edukację w atmosferze bezpieczeństwa i pełnej akceptacji.Nauczycielki w swojej pracy stosują różnorodne metody takie jak:
- Metoda Dobrego Startu
- pedagogika zabawy
- edukacja matematyczna
- elementy bajkoterapii
- elementy kinezjelogii
- metoda wczesnego czytania

Placówka dysponuje bogatą bazą środków dydaktycznych, sprzętem audiowizualnym wykorzystywanym w codziennej pracy.

Placówki współpracujące z nami:

*Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu
* LOP